Fictief voorbeeld: 35 % bounce
Binnen dezelfde afbakening zijn er 200 sessies: 130 met en 70 zonder engagement. Engagement is 130 / 200 = 65 %; bounce is 70 / 200 = 35 %. Beide percentages tellen op tot 100 % en beschrijven dezelfde sessiepopulatie.
| Fictieve meting | Waarde | Berekening of definitie |
|---|---|---|
| Sessies | 200 | Zelfde periode en scope. |
| Sessies met engagement | 130 | Geldende GA4-criteria. |
| Sessies zonder engagement | 70 | 200 − 130. |
| Engagementpercentage | 65 % | 130 / 200 × 100. |
| Bouncepercentage | 35 % | 70 / 200 × 100. |
Controleer criteria vóór vergelijking
- Een sessie telt als betrokken als zij de geldende tijdsdrempel overschrijdt, een belangrijke gebeurtenis bevat of minstens twee pagina- of schermweergaven heeft. De webdrempel is standaard 10 seconden en is aanpasbaar.
- Leg drempel, belangrijke gebeurtenissen, filters, periode en verzamelscope vast. Andere instellingen kunnen het percentage wijzigen zonder betere gebruikersroute.
- Vergelijk soortgelijke pagina’s en intenties. Snel een antwoord vinden kan succes zijn; een verkeerd gekozen gebeurtenis kan de score mooier maken.
Controleer het bedoelde resultaat
Zoek reproduceerbare problemen en vergelijk percentage, taakvoltooiing, fouten en feedback. Maak geen nutteloze gebeurtenissen om bounce te verlagen. Een waargenomen verandering bewijst geen oorzaak of zakelijk voordeel.
Primaire bronnen
- Google Analytics — Engagement rate and bounce rate [EN]
- Google Analytics — Sessions and settings [EN]
De bounce rate in GA4 is afhankelijk van de definitie van een actieve sessie.
In GA4 is de bounce rate het percentage niet-actieve sessies en vormt een aanvulling op de engagement rate. Een scrollgebeurtenis kwalificeert niet automatisch als een sessie. Documenteer de configuratie, periode en eenheid vóór de vergelijking, vooral na het wijzigen van belangrijke gebeurtenissen of verzamelingen.
- Controleer de toepasselijke duur, belangrijke gebeurtenissen en pagina- of schermweergaven.
- Vergelijk dezelfde rapporten en populaties.
- Scheid de gemeten engagement van het succes van de gebruikerstaak.
Bewijst een hoge bounce rate dat de pagina slecht is?
Nee. Een kort antwoord kan snel aan een behoefte voldoen. Onderzoek de taak, de inhoud en de verzameling in plaats van het bouncepercentage te verlagen door kunstmatige gebeurtenissen toe te voegen.
Primaire bron: Google Analytics — Engagement and bounce rate. Verwante methode: lees de praktische gids.
Engagement: eerst aantallen, dan percentages
Controleer de engagementdefinitie bij veranderingen in bounce.
Fictief leervoorbeeld: de cijfers beschrijven CIE noch klanten.
Fictief voorbeeld met dezelfde property, periode en definitie van betrokken sessie. Volledige rijen zonder overlap.
- Gezamenlijk percentage
- 54%540 / 1000
- Onjuist eenvoudig gemiddelde
- 45%(60 + 30) / 2
- Gezamenlijk bouncepercentage
- 46%100 − 54
| Apparaat | Sessies / betrokken | Percentage |
|---|---|---|
| Desktop | 800 / 480 | 60% |
| Mobiel | 200 / 60 | 30% |
| Totaal | 1000 / 540 | 54% |
- Desktop60%
- Mobiel30%
- Totaal54%
Controles vóór een conclusie
- Deel 480 + 60 door 800 + 200.
- Controleer tijdzone, filters en verzamelwijzigingen; ontbrekend is niet nul.
Verwante methode: lees de praktische gids.
